מצוינות לימודית

א . לימוד תורה בחופש הגדול:
התחלתי לכתוב חוברת זו בתקופת תשעת הימים , כאשר מאות בחורים עמלים בתורה עם הרמי"ם היקרים ומכינים את המסכת הישיבתית – מסכת סוכה שנלמד אי"ה בשנה הקרובה .
ב"ה , פתחנו השנה 14 מקומות לימוד במסגרת "לומדים תורה גם בחופש הגדול" . ברצוני לציין כי לימוד התורה בשיעורי הקיץ השנה היו פוריים במיוחד . פנו אלי מס' הורים והביעו את שמחתם מהמחזה המרנין לראות מאות תלמידים מתכנסים ללימוד תורה משותף בעיצומם של ימי החופשה .
ברצוני להודות מאוד לרמי"ם , לתלמידים , ולהורים שסייעו בארגון בתי הכנסת.

ב .הישגים מצוינים בבחינות הבגרות:
בעת האחרונה התבשרנו ע"י משרד החינוך ,ש- %20 מבוגרי י"ב בשנת תשע"ה זכו בתעודה כמצטייני משרד החינוך על הישגיהם הגבוהים בבחינת הבגרות . תעודת הצטיינות זו ניתנת לתלמידים שנגשו לבחינת הבגרות במתמטיקה ואנגלית ברמה של 5 יחידות לימוד , בעלי תעודה המקיפה 35 יחידות ומכילה שתי מגמות מדעיות .ממוצע ציוני התעודה צריך להיות מעל 90. אנו גאים בכל הבנים על הישגים בתחומים רבים ובנוסף על הישגיהם הלימודיים .כ-%96 מבני המחזור קבלו כבר את זכאותם לבגרות. נתון זה מצטרף לנתונים המצוינים של הזכאות של בני הישיבה לבגרות בעשור האחרון העומדים על כ-%96-%93 בממוצע, ועל קבלת עשרות תעודות בגרות איכותיות מדי שנה.
ברצוני בהזדמנות זו לומר תודה רבה מאוד לבתיה היקרה – רכזת הבגרויות של הישיבה שעושה עבודה מעולה ומקצועית לטובת עניין זה וכן לרמי"ם ולמורים המקצועיים שעושים לילות כימים כדי שהבנים יעברו את הבגרויות בהצלחה רבה . ועל כולם , תודה מיוחדת לרב יוסי שטווי – מנהל התיכון היקר שלנו שמשקיע שעות רבות לטובת והצלחת הבנים היקרים והאהובים . תודה רבה לכולם!!!

ד . לאורם נלך-דמויות מופת בחברה הישראלית– תוכנית חדשה המיועדת לכתות ט'-י"ב מיזם הכולל מפגש חודשי עם דמויות מופת מרשימות בחברה הישראלית בת זמננו.
המפגש יכלול דמויות מתחומים רבים: צבא, התנדבות, רפואה, התיישבות, ציונות הרוח והחברה. מפגש עם דמויות שהטביעו חותם על החברה הישראלית ובסיפור חייהם יש מסר ערכי נעלה שמשמש כלפיד לפני המחנה. המפגש עם דמויות המופת יצוק בפני הבנים ערכי אמת נשגבים שראוי ללכת לאורם, איש – איש לפי נטיית ליבו. אנו רואים בכך ניסיון להפגיש את הבנים עם גיבורי אמת שחיים בסביבתנו ומקווים שהמפגש ינחיל בהם דרכים וערכים שיובילו אותם למקומות משמעותיים בכל תחומי החיים במדינת ישראל.

 

ח . תוכנית שעות פרטניות בישיבה מידי יום:
לפני כשלוש שנים נכנסנו לרפורמת "אופק חדש" בחטיבת הביניים וכעת ישולבו מורי התיכון ברפורמת "עוז לתמורה." במסגרת הרפורמות נבנית מערכת ענפה של שעות פרטניות. מפאת חשיבות הנושא מונתה אחראית בית ספרית – המורה מירב איזנברג- לרכז את ניהול השעות וחלוקתם. אנו משקיעים מאמץ לנצל את השעות הפרטניות בצורה מיטבית ע"פ בקשות רכזי המקצוע, המורים והתלמידים. השעות יינתנו במהלך שעות שהותם של הבנים בישיבה. התכנית תעזור לקדם תלמידים מתקשים ולהעשיר תלמידים מצטיינים.
התלמידים שייבחרו ע"י הרמי"ם, רכזי המקצועות והמורים המקצועיים ילמדו מידי יום עם המורים החל מהשעה 11.00 עד השעה 11.40. אנו רואים ברכה גדולה בתוכנית זו.

ט .הפסקות פעילות :
בשנה הבאה נמשיך לקיים הפסקה פעילה . בשנה"ל הבאה ילמדו בישיבה שלושה מורים לחנ"ג ואנו מצפים לקדם גם נושא זה . הוספנו ב"ה שעת ספורט לכל כיתות התיכון ובע"ה כל בני הישיבה ילמדו 2 ש"ש בשבוע.
אנו נעשה המון בתחום הספורט בשנה זו.
השנה כמובן יצאו נבחרות הישיבה לתחרויות ספורט כמו כדורסל ,בכדורגל ,אתלטיקה קלה , ריצות ……ומהשנה נבחרת הישיבה תתמודד בליגת הישיבות באופן קבוע.
כמובן שחייבים לזכור שבשנה"ל תשע"ו זכו בני הישיבה ב-3 אפיקי ספורט והוספנו 3 גביעים לארון הגביעים.
כל הכבוד לבנים היקרים ולמורי החנ"ג.

י. מדריכים בישיבה :
הישיבה ממשיכה השנה במיזם פורץ דרך שהתחיל בשנה שעברה.
בצוות הישיבה ישולבו שבעה מדריכים בוגרי צבא וישיבות הסדר הלומדים באוניברסיטת בר אילן. המדריכים יגורו בישיבה ויהיו חלק מהצוות החינוכי. כל מדריך יעבוד בצמוד לרכזי המחזורים ולרכז החינוכי החדש ניצן סגל ויסייע במכלול תחומים בחיי הישיבה: סיוע בפעילות חברתית, עזרה לימודית , תיגבור לימודים למצטיינים , ליווי בטיולים ובימי גיבוש, שיעורים פרטניים ועוד .
מגורי צוות המדריכים בישיבה יעמידו לרשותנו יכולות של עזרה ותמיכה גם מעבר לשעות הלימודים .

יא. הכל"ה – הקשר כמפתח למיטביות התלמיד:
הישיבה תתקדם מעלה נוספת בנושא היחס האישי, שיחות אישיות וקשר רציף בין הצוות החינוכי לתלמידים. בצורה שיטתית , מבוקרת ואיכותית, תתקיימנה שיחות של בעלי התפקידים בישיבה, מחנכים, מורים מקצועיים ויועצות, עם התלמידים כפרטים וכקבוצות. בשנה"ל תשע"ג ייחדנו את השנה לנושא – עין טובה . את שנה"ל תשע"ד ייחדנו לנושא – "מחשבה טובה ….
חושבים חיובי…תחשוב טוב יהיה טוב."…. את שנה"ל תשע"ה ייחדנו לנושא – "אהבת ישראל בנשמה" , במסגרת השנה קיימנו פעילויות התנדבות ענפה בישיבה .בשנה"ל תשע"ו ייחדנו את השנה לנושא – "לוקחים אחריות" והשנה עולים קומה נוספת ונייחד את השנה לנושא "מתחברים בשמחה "שעליה הרחבתי בהקדמה.

יב. פתיחת ספריית קריאה ובע"ה השאלה בהמשך השנה בישיבה:
קריאת ספרים היא הבסיס לקנית ידע, מעשירה את הבנים בדעת ופותחת בפניהם צוהר לעולמות רבים. בדורנו, דור האינטרנט והמסכים, ננטשת קריאת הספרים, מבקרי הספריות מתמעטים וטיב הספרות ואוצרות הלשון והבעה שבני הנוער נחשפים אליו נמצא במגמת ירידה.
הקמת ספריה משמעותית ועשירה בתוכן היא הזדמנות להפוך את שעות הפנאי לזמן איכותי ,מהנה ומחכים. עלינו לקרב את תלמידנו לקריאת הספרים ולעורר בהם את הדחף והצימאון לשתות ממעין היצירה האין סופי הנמצא בין דפי הספרים.
בעזרת השם ובזכות הרתמות של מספר גורמים תתחיל ספרית הקריאה של ישיבת גבעת שמואל לפעול השנה. הספרייה תנוהל ע"י ספרן וספרנית שתרכז את פעילות הספרייה, תיזום פעולות חינוכיות לאהבת הקריאה ולפתיחת צוהר לעולמות נוספים של ידע ותרבות .
שעות הפתיחה של הספריה מידי יום – בהפסקה הגדולה 11.40-11.20 ובהפסקות האוכל.

יג. פתיחת מגמת סייבר בתיכון – עולים מדרגה בעולם הטכנולוגי.
בשנים האחרונות פתחנו מגמות תכנות מחשבים, ביוטכנולוגיה וכימייה )בנוסף לפיזיקה, ביולוגיה ומחשבים שהיו קיימות בישיבה (. השנה אי"ה תפתח בשעה טובה מגמת סייבר בכיתה י'.
פתיחת המגמה תציב את הישיבה ותלמידיה במקום מצוין מבחינת האפשרויות העומדות בפני תלמידים מצטיינים לקנות כלים וידע להשתלבות בחזית הטכנולוגית של הדור הבא .
נושא הסייבר מבוקש מאד כיום בחיים האזרחיים והביטחוניים של ישראל. המגמה תנוהל ע"י המורה הוותיק והמנוסה זאבי גמליאל. )בשנה שעברה סיימו 24 מתוך 25 תלמידיו של המורה זאבי גמליאל את מגמת התכנות-הנדסת תוכנה בציון 100!(
מגמה זו תפתח אפשרויות נוספות לבנים להשתלבות בתחום המחשבים ובזרועות הביטחון של מדינת ישראל.

יד .אקדמיה – בישיבת גבעת שמואל – לתלמידי חטיבת הביניים:
במטרה לתת מענה הולם ואתגר אינטלקטואלי לתלמידים המוכשרים הרבים הלומדים בישיבה פתחנו כבר לפני מספר שנים מסגרות להרחבת היידע .קראנו למיזם זה – "אקדמיה בגבעת שמואל."

טו .שיפור בדרכי העברת המידע והשיח עם ההורים :
הישיבה עושה שימוש בהעברת המידע להורים באמצעות הדואר האלקטרוני, תוכנת המשו"ב והעברת מסרונים. כדי לייעל את התהליך שכרה הישיבה זו השנה הרביעית את שירותיה של חברה המתמחה בנושא. באמצעות תוכנת המשו"ב מקבלים ההורים מידע שוטף על הישגיו הלימודיים והתנהלותו הלימודית – חינוכית של בנם .המסרונים יאפשרו להעביר תזכורות, הודעות קצרות והודעות לא צפויות להורים. באמצעות הדואר האלקטרוני נשלח מכתבים, ודפי קשר. מידי סוף שבוע נשלח מייל עם דבר תורה והודעות
מראש הישיבה לכל משפחת הישיבה. בכיתות רבות נשלח ע"י הרמי"ם ורכזי המחזור דף קשר המכיל אינפורמציה לימודית וחברתית. הישיבה חותרת שהמידע מהישיבה להורים יהיה אך ורק דרך הדואר האלקטרוני.

הורים שאינם מקבלים היום את הדואר אלקטרוני מהישיבה או שמעוניינים לקבל את הדואר לכתובת נוספת יעבירו את כתובתם למייל למזכירות הישיבה .
Yba_gvs@netvision.net – המייל בישיבה

יז. כיתות ז '– אהבת הארץ :
השנה בני כתות ז' ימשיכו ללמוד במסגרת שיעורי" אהבת הארץ" של הרב ספי וייל על ציונות , ערכים ועם ישראל. במסגרת השיעורים נקיים ימי סיור בנקודות הקשורות לראשית הציונות והמאבק על הקמת מדינת ישראל.

יח .ישיבה נאה מרחיבה דעתו של תלמיד :
כבכל שנה אנו משקיעים מאמצים רבים לשדרג ולשפר את מראה הישיבה. השטח מדרום לבית המדרש כוסה במרבדי דשא נרחבים ובמקומות מנוחה רבים . הוקמו פינות ישיבה למנוחת התלמידים והונח דשא חדש בקרבת מגרש הכדורסל. כמו"כ נקנו שולחנות וכסאות חדשים ,נבנתה כיתה חדשה והורחבה כיתה נוספת. נערכו שיפוצים ותיקונים בכל רחבי הישיבה.
הישיבה הייתה ב"ה יפה ותהיה אי"ה יפה יותר.