דבר ראש הישיבה לנרשמים החדשים

הורים יקרים

שלום וברכה

בשנה הקרובה יסיים בנכם, בעזרת ד', את לימודיו בבית הספר היסודי ותעמדו בפני התלבטות חשובה ומשמעותית:

מהו המקום הנכון והמתאים  ביותר בו ימשיך הבן להתפתח בשנים  הקרובות – שנים קריטיות לעיצוב 

דרכו של הנער.

הורים יקרים , עצרו לרגע !!!  האם  ברצונכם

  • שבנכם יקבל יחס של בן אהוב, תושקע בו נשמה יתירה ,אוזן קשובה , לב פתוח ויגדל כבן תורה המשלב לימודי תיכון ברמה גבוהה?

  • שבנכם ילמד במקום בו יתפתח בעבודת ה' מתוך שמחה ואהבה, ואישיותו תתעצב בדרך של תורה עם דרך ארץ ?

  • שבנכם יתפתח בתחומי ידע ומדע רבים וגם יתנדב ויתרום למען הכלל ?

  • שבנכם ישקוד על העצמת המידות הערכים ובמקביל – יעסוק בספורט, יטייל וייהנה מחיי חברה עשירים ומגוונים.

הגעתם למקום הנכון !!!!!

הישיבה התיכונית בגבעת שמואל שצמחה מתוך  "המכינה המרכזית לישיבות בני עקיבא"  מציינת בימים אלו את תחילת לימודיו של המחזור העשרים ושתים מאז הקמתה ושמחה לראות את בניה- בוגריה ממשיכים את דרכם בשורה הראשונה של החברה בישראל: בישיבות ההסדר, במכינות הקדם צבאיות, בעתודה, בצה"ל ובאקדמיה. בוגרי הישיבה  מבססים חיים ובתים האמונים על הערכים שספגו בישיבה.

ישיבת בנ"ע גבעת שמואל זכתה בשנת תשע"ה בפרס החינוך הדתי הארצי במקום הראשון . הפרס ניתן כאות הערכה והוקרה על פועלה והישגיה בעשור האחרון. הישיבה זכתה לשבחים רבים  על היותה פורצת דרך בהובלת מיזמים תורניים, ערכיים, חינוכיים ולימודיים.

 

בראש הצוות החינוכי עומד  הרב שרגא פרוכטר. הרב פרוכטר  בוגר הישיבה והכולל בישיבת ההסדר "כרם ביבנה", בעל תואר שני לתושב"ע מאוניברסיטת בר אילן. הצוות החינוכי  מורכב מרמי"ם ומדריכים בוגרי ישיבות הסדר וישיבות גבוהות ומורים מקצועיים מעולים העושים לילות כימים על מנת לקדם את תלמידינו – בנינו ולשפר כל העת את איכות ההוראה ואת המענה וההתייחסות האישית  לכל תלמיד.  הצוות מסור, אוהב, מחויב ומחובר לעבודת הקודש עם הבנים.

הישיבה מעמידה בראש מעייניה את כל העקרונות שהוצגו מעלה והם באים לידי ביטוי בדרכה היחודית של הישיבה ודרכי פעולתה:

אווירה משפחתית. שיחות אישיות הן חלק מסדר היום של כל מחנך. מדיניות דלת פתוחה של ראש הישיבה והמורים, הקשבה תמידית לתלמידים, קיום אספות תלמידים בכל מחצית ,הקמת מועצת תלמידים, מעקב חינוכי- לימודי מתועד אחרי התפתחותו של כל תלמיד במשך כל שנותיו בישיבה ופתרון מערכתי של בעיותיו. הישיבה מפעילה תכניות ייחודיות לטיפוח התלמיד ואישיותו: "מתחברים בשמחה" (תכנית ייחודית של הישיבה שבה מתחלקת הכיתה לשלוש קבוצות ומקיימת שיח אישי, פתוח ומחבר עם אחד ממורי הצוות על נושאים הקשורים לחייהם הפרטיים, מחשבותיהם והתלבטויות המעסיקות את הבנים בגיל ההתבגרות)  "אח בוגר", "ואמונתך בלילות" טיולי גיבוש, תכנית בר מצווה ועוד . התכניות יפורטו בהרחבה בערב ההכרות.

אהבת התורה.  אחד היעדים החשובים   הוא לחזק בלב הבנים את האהבה והחיבור לתורה. מטרתנו לקרב את התלמידים לתורה, לחנכם להבנה ולמודעות כי תורתנו תורת חיים היא, ליצור בהם צימאון ואהבה לדבר ה' ולספרים השונים שכתבו רבותינו בכל הדורות  במקצועות התורה השונים.  בעבודה עקבית ורצופה הקמנו מערך שעורי תורה הנקראת תכנית "מעיינות". במסגרת התכנית מלמדים רה"י והרמי"ם שיעור יומי במגוון עצום של נושאים וכל תלמיד בוחר, על פי שאיפתו ונטייתו את השיעור והנושא אותו ילמד.  וע"כ תשמעו בערב  הכרות.

מבחני בגרות ומיצ"בים. הישיבה זוכה להישגים יפים מאוד במבחני הבגרות ובמבחני המיצ"ב  במתמטיקה, עברית ומדעים.  בעשר השנים האחרונות הישיבה זוכה לשבחים רבים ממשרד החינוך על אחוזי הזכאות לבגרות (94-98%). רוב הבנים לומדים 2 מגמות , 40% מבוגרי המחזורים זוכים לקבל ממשרד החינוך תעודת הצטיינות על "תעודת בגרות איכותית".

הצטיינות בלימודי התיכון. בעזרת הצוות המנוסה ורמת הלימודים הגבוהה .בין המגמות הנלמדות: מדעי החברה, מחשבת ישראל, פיזיקה, כימיה, מחשבים, ביולוגיה, משפטים בשיתוף אוני' בר אילן, ביוטכנולוגיה  בשיתוף מכון ויצמן שברחובות והשנה פתחנו את מגמת הסייבר.  החל מכיתה ט' לומדות בישיבה שתי כיתות במסלול  5 יח"ל במתמטיקה. (בשנים האחרונות נגשים לבגרות ברמת 5 יח"ל במתמטיקה כשליש מבני המחזור וממוצע הציונים גבוה ב- 2-3 ציונים מהממוצע הארצי) .לרשות תלמידי החטיבה והתיכון עומדות מעבדות מתקדמות בתחומי המדע והטכנולוגיה המצוידות במיטב הציוד החדיש הדרוש לתלמידי המגמות.

 אקדמיה ומצוינות (חט"ב). אנו מקיימים פעילות למצטיינים במדעים, מתמטיקה, אנגלית מחשבים וגמרא תחת הכותרת אקדמיה בגב"ש. הישיבה מעודדת ותומכת בבנים המתאימים ליטול חלק בתוכנית לימוד מתמטיקה בקבוצת  המחוננים באוניברסיטת בר אילן, שבמהלכו מסיימים את בחינת הבגרות בכיתה י' וממשיכים לתואר ראשון במתמטיקה. קבוצת מצטיינים במדעים משכבה ט' יוצאת לקורס ננו-טכנולוגיה בבר אילן במשך השנה. פעם בשלושה שבועות מארחת הישיבה מרצה אורח מהעולם האקדמי ופעמיים בשנה יוצאים הבנים לסיורים במוסדות אקדמיים מובילים בארץ. חוגי מצטיינים ברובוטיקה, קורס הדפסת תלת מימד וחוג משפטנים צעירים פועלים בישיבה כבר  מספר שנים. נבחרת הרובוטיקה של הישיבה תייצג גם השנה את הישיבה בתחרות העולמית של f.l.l. השנה הוקמו קבוצות לימוד סייבר בחטיבה מתוך כוונה לשלבם בעתיד בלימודי מחשב מתקדמים. חדר מוסיקה פועל בישיבה ובמקביל מוקם ומודרך הרכב מוסיקאלי של התלמידים והוקמה נבחרת שחמט.

התנדבות וחסדהישיבה  מחנכת לתרום לכלל ישראל בפעילות התנדבותית עשירה. מתוך חשיבות עמוקה לערך ההתנדבות ומתוך רצוננו לעצב בבנים את תחושת הערבות ההדדית ומחויבות לכלל ישראל, בשנים האחרונות הפכה ההתנדבות לממוסדת יותר  ועשירה בפעילויות ובתכנים. בין הפעולות שמתקיימות: הקפות שניות בבית החולים תל השומר מדי שנה, איסוף מזון לעמותות,  יציאה לקטיף במסגרת עמותות חסד ימי התרמה לאיל"ן  ועוד.

שיתוף ההורים בישיבה פועלים ועדי הורים וחוג ידידים שעוזרים לקדם את הישיבה . הוקמה מועצת הורים לדיונים פדגוגים וערכיים. נערכים ערבי לימוד ובתי מדרש להורים. מדי שבוע (כולל בחופשות!) נשלח דף קשר על ידי ראש הישיבה והרמי"ם  עם דיווח על הנעשה בישיבה ובכיתה ודבר תורה. כמו כן קיימת תוכנת המשוב ומערכת מסרונים ששומרת על קשר עם ההורים.

פעילות חברתית – מערכת חינוך חברתית שש שנתית המורכבת משפע פעילויות ערכיות לאורך כל השנה. מערך טיולים, סמינריונים, שיעורי חברה, בית מדרש להורים, ערבי כיתה,  שבתות ישיבה, אירועי חגים  והרצאות המהוות פסיפס של עשיה חינוכית דתית לאומית-ערכית. פעילות בשיתוף תנועות הנוער- בני עקיבא אריאל ועזרא תוך תמיכה במדריכים ביקור בסניפים וקיום יום "בני עקיבא "לפני שבת ארגון.

"ישיבה נאה – מרחיבה דעתו של תלמיד" צוות הישיבה שוקד על  איכות חייהם של הבנים . בעשור האחרון שינתה הישיבה את פניה. בשנים האחרונות שופץ וחודש בית המדרש הגדול- לב הישיבה. נחנך בניין אודיטוריום וספריות חדשות. הוקם בניין מדעים ומעבדות בן שלוש קומות, מגרשי המשחקים חודשו, הוצבו מתקני נופש פעיל ונפרשו משטחי דשא. הוקמו פינות ישיבה ומגרשי כדורעף, נבנו שני בתי מדרש חדשים לכיתות ז' ו- י"א, הותקנו מזגנים חדשים בכל הכיתות. כל הכיתות שופצו והוחלפו כל החלונות, חדרי השירותים נבנו מחדש.  חדר האוכל עבר שיפוץ כללי, ספריית קריאה והשאלה חדשה תפתח בע"ה במהלך החורף סמוך לבניין האודיטוריום ואנו נערכים כבר בימים אלו למיזמי עידוד קריאה הספרים.

אם ברצונכם להצטרף לישיבה שלנו, ישיבה שהיא בית תורני חם ואוהב, בית שמחנך לערכים, למידות, להקניית דעת ולתרומה לכלל,   הקדימו   והבטיחו את מקומכם לשנה הבאה.

בברכה ובהצלחה בהמשך דרככם,

הרב שרגא פרוכטר

        ראש הישיבה